Ogłoszenia 28.08.2022 - XXII Niedziela Zwykła

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    - w poniedziałek Wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    - w sobotę Wsp. Św. Grzegorza Wielkiego

2. W środę 31 sierpnia obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności, tego dnia wspominamy 42 rocznicę porozumień sierpniowych. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, sprawowaną w int. naszej Ojczyzny i Solidarności.

3. W czwartek 01.09. – Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszam na Mszę św. inaugurującą rok szkolny: Szkoły Podstawowe godz. 8.00; Szkoły Ponadpodstawowe godz. 9.00. Podczas tej Eucharystii wraz z władzami naszego miasta, przedstawicielami wojska, będziemy wspominać 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

4. W tym tygodni I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, I piątek miesiąca, Msze św.:7.00; 16.00 i 18.00, I sobota miesiąca; o 8.30 różaniec, następnie Eucharystia z błogosławieństwem chorych i spotkanie KŻR.

5. W niedzielę 04 września podczas Mszy św. o godz. 11.45 będzie miał miejsce ingres do parafii nowego proboszcza - ks. dr Jerzego Dudy. Zapraszam wszystkich parafian na tę uroczystość i wspólną modlitwę.

6. Od niedzieli 04 września wracamy do zwykłego w ciągu roku, porządku sprawowania niedzielnych Mszy św. tj. 7.00; 9.00; 10.15; 11.45; 13.00 – z udziałem dzieci; 18.00.

7. Dzieci  klas III rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej, a młodzież klas II licealnych, szkół zawodowych i techników przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy młodzieży od przyszłej niedzieli przez cały wrzesień. Uroczysta inauguracja przygotowania 18 września (wsp. Św. Stanisława Kostki) godz. 18.00.

8. Sobota 03.09. to dzień imienin ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie.

9. W bieżącym numerze Echa Katolickiego przeczytamy m.in.:
    - Wiem, komu zawdzięczam życie – świadectwo proboszcza parafii Niemojki, który ocalał z wypadku w drodze do Medjugorie.
    - Czym jest ekologiczne nawrócenie i dlaczego Kościół coraz częściej o tym mówi?
    - Przed nami rok szkolny. Jak być uważnym rodzicem, by w porę dostrzec problemy dziecka?


10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczność:
    - † Barbara Małgorzata Iwańska
    - † Helena Nowicka
    - † Jan Bartczuk
    - † s. Wiesława Rypina – Siostra Przełożona Prowincji Siedleckiej Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej
        Ich, naszych bliskich zmarłych,  dusze przebywające w czyśćcu polecajmy Bożemu miłosierdziu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


   Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review