Ogłoszenia 04.09.2022 - XXIII Niedziela Zwykła


1.    W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    - w czwartek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

2.    Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszej parafii zaprasza wszystkich pragnących pogłębić swoje życie duchowe na spotkanie modlitewno – formacyjne jutro o godz. 19.00 w kaplicy MB Kodeńskiej.

3.    Dzieci  klas III rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej, w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.13.00 spotkanie dla dzieci i rodziców. Młodzież zaś klas II licealnych, szkół zawodowych i techników rozpoczyna przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy młodzieży w zakrystii do 18 września. Uroczysta inauguracja przygotowania 18 września (wsp. Św. Stanisława Kostki) godz. 18.00.

4.    Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza w piątek 9 września na pierwsze w tym roku Nocne Czuwanie Młodych. Temat spotkania: Obowiązki, jak wziąć tyle ile damy radę unieść. Początek spotkania o godz. 20.00 w kaplicy duszpasterstwa przy ul. Brzeskiej 37.

5.    W przyszłą niedzielę 11.09. popielgrzymkowe spotkanie pielgrzymów gr. 3 PPP na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą w parafii Ducha Świętego w Siedlcach o 16.00. Po Mszy spotkanie integracyjne przy świetlicy w Białkach.

6.    Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na III Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”.
         Drodzy Siostry i Bracia, Członkowie Apostolatu „Margaretka”!
        W sobotę – 17 września – w parafii św. Józefa w Siedlcach odbędzie się III Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 zawiązaniem wspólnoty. W programie przewidziana jest także konferencja formacyjna, świadectwo, Eucharystia sprawowana o godz. 12.00 oraz wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów.
    Zapraszam serdecznie na to spotkanie osoby zrzeszone w grupach Apostolatu „Margaretka” w parafiach naszej diecezji, jak również wszystkich, którzy modlą się za kapłanów. Niech to spotkanie będzie czasem umocnienia w wierze, ale także dziękczynieniem Bogu przez orędownictwo Maryi za wszystkich kapłanów oraz prośbą o nowe powołania do kapłaństwa.
    Dziękując za dar modlitwy w intencji kapłanów z serca błogosławię
                                                                                            BISKUP SIEDLECKI
                                                                                           + Kazimierz Gurda
    Osoby, które chcą uczestniczyć w powyższym spotkaniu, zgłaszają się do ks. Sebastiana.
7.    W bieżącym numerze Echa Katolickiego przeczytamy m.in.:
    - O przyczynach odchodzenia od Kościoła – w kontekście najnowszych badań. I jak te statystyki można odnieść do naszej diecezji?
    - Zuzela dla Prymasa Tysiąclecia była tym, czym dla papieża Wadowice. Dlaczego warto odwiedzić miejsce narodzin bł. kard. Wyszyńskiego
    - Na czym polega popularna dieta ketogeniczna i kto może ją stosować?

8.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczność:
    - † Genowefa Karwowska
    - † Lucyna Nikończuk

      Ich, naszych bliskich zmarłych,  dusze przebywające w czyśćcu polecajmy
        Bożemu miłosierdziu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review