Ogłoszenia 11.09.2022 - XXIV Niedziela Zwykła

1. We wtorek - 13 września o godz. 17.15 - nabożeństwo Fatimskie, po nim Msza św. Bezpośrednio po Mszy spotkanie katechetów przygotowujących dzieci z naszej parafii do
I Komunii św.

2. W środę święto Podwyższenia Krzyża św. W kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia odpust w kaplicy Ogińskich przy ulicy Starowiejskiej. Mszę św. odpustową odprawi ks. Przemysław Świderski - dyrektor diecezjalnego Wydawnictwa "Unitas". Po Mszy w kaplicy "Koncert przy świecach u Aleksandry Ogińskiej". Wszystkich parafian, gości i melomanów serdecznie zapraszamy.
3. Zaś w sobotę o godzinie 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert w ramach projektu "Organowe Siedlce 2022" pt.: "Organowe Forum Młodych II". Szczegóły na plakacie.
4. Przy okazji informujemy, że 13 września o godz. 10.00 odbędzie się rekrutacja do Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej.
5. W środę w święto Podwyższenia Krzyża św. o godz. 11.30 spotkanie III Zakonu Świeckich św. Dominika. Początek o 11.30 w kaplicy kodeńskiej.
6. W sobotę 17 września, w parafii św. Józefa odbędzie się III Diecezjalny Zjazd Apostolatu "Margaretka". Początek o godz. 10.30. Osoby zainteresowane zgłaszają się do ks. Sebastiana.
7. Ten tydzień w Kościele jest przeżywany jako Tydzień Wychowania. 17 września odbędzie się XXXI Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców pt.: "Jakie wychowanie? - Jaka profilaktyka uzależnień?". Rozpoczyna się Mszą św. w kościele św. Józefa o godz. 9.00.
8. W przyszłą niedzielę, w dzień wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, na Mszy św. o godz. 13.00, z racji rozpoczętego roku szkolnego i katechetycznego błogosławieństwo dzieci klas I oraz ich tornistrów.
9. Zaś w niedzielę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania z wypełnionymi deklaracjami, które uroczyście złożą podczas Mszy św.
10. W niedzielę 18 września ks. Tomasz Czarnocki - duszpasterz prawników, zaprasza prawników do Domanic, o godz. 16.00 spotkanie formacyjne duszpasterstwa prawników.
11. Zarząd KSM zaprasza do udziału w Festiwalu "Hosanna", który odbędzie się w najbliższy weekend. W sobotę od godz. 10.00 gra miejska dla rodziców z dziećmi i młodzieży.
W niedzielę o 16.00 koncerty laureatów i występ znanego zespołu "ARKA NOEGO".
12. Dziękujemy za systematyczne ofiary wpłacane na konto parafialne oraz Pani Marii Bubel,
z ul. Młynarskiej, za ofiarę 300 zł. na rzecz parafii.
13. Zachęcamy do nabycia "Echa Katolickiego". W tym numerze m.in. ciekawe artykuły:
•    "Co Duch Święty mówi Kościołowi?" Komentarz do diecezjalnego etapu Synodu
•    Przez 40 lat trwała heroicznie pod krzyżem, z miłością przyjmując każde cierpnie. Kim była pochodząca za naszej diecezji s. Róża Niewęgłowska?  
14. W tym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty:
- † Danuta Rynkiewicz
- † Zofia Bednarczyk
   Ich, naszych bliskich zmarłych, dusze przebywające w czyśćcu polecajmy Bożemu miłosierdziu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
     Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review