Ogłoszenia 30.10.2022 - XXXI Niedziela Zwykła

1. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych oraz dni związane z pamięcią o naszych bliskich zmarłych.
2. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy wszystkich na III Siedlecki Marsz Świętych. Rozpocznie się on 31 października br. o godz. 18.00 Eucharystią w parafii Bożego Ciała w Siedlcach, a zakończy na cmentarzu Centralnym około godz. 21.00.
3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą celebrowane o godz: 7.00;  9.00; 10.15; 11.45 i 18.00.    
4. Dniem szczególnej modlitwy za zmarłych jest 2 listopada, czyli Dzień Zaduszny (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych). Tego dnia Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00; 9.00; 10.15; 16.00 i 18.00, poprzedzone czytaniem kartek wypominkowych, wtedy po imieniu w modlitwie Kościoła będziemy przyzywać naszych zmarłych.
 Na Mszy o godz. 9.00 Jutrznia za zmarłych, zaś o godz. 18.00 Msza św. połączona z Nieszporami za zmarłych.
5. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
6. W listopadzie różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.15 według grafiku ulic tak jak w ubiegłych latach. Kartki do wypominek rozłożone są na bocznych ołtarzach. Prosimy wypełniać czytelnie i wpisywać nazwę ulicy, gdyż według takiego porządku będą one odczytywane przez cały miesiąc listopad. W oktawie zaś Uroczystości Wszystkich Świętych, codziennie o godz.18.00, będzie sprawowana Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Grafik czytania kartek wypominkowych jest wywieszony w gablocie.
7. Chciałbym poinformować, iż w końcu września został złożony do Urzędu Marszałkowskiego projekt na renowację wnętrza kaplicy Ogińskich i nasza parafia otrzymała na ten cel dotację w wysokości 120 tys. zł. W listopadzie ruszą już prace związane z rewitalizacją kaplicy.
8. Przy okazji chciałbym podziękować bardzo serdecznie Panu Mariuszowi Wierzejskiemu, naszemu parafianinowi, za naprawę ogrodzenia przykościelenego i wstawienia przęsła zniszczonego parę lat temu przez złamane drzewo. Zrobił on to bezinteresownie (nie przyjmując zapłaty) mówiąc, że "robi to dla siebie, bo to jego parafia". Wielkie "Bóg zapłać!".
9. W ubiegłą niedzielę nasz parafialny oddział Caritas zebrał do puszek na rzecz biednych i potrzebujących 5 143 zł. Serdeczne podziękowania.
10. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
11. W I piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00; 16.00 i 18.00.
12. W I sobotę miesiąca o godz. o 8.30 różaniec, potem Msza św. z konferencją formacyjną dla KŻR, oraz nabożeństwo z błogosławieństwem chorych.
13. W przyszłą sobotę - Męski Różaniec. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze o godz. 7.00, a później przejście z modlitwą różańcową do kaplicy Ogińskich.
14. W również w sobotę o 19.00  spotkanie scholii młodzieżowej.
15. Przyszła niedziela w naszej parafii będzie niedzielą seminaryjną, będziemy gościli przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, którzy będą rozprowadzali kalendarze na Rok 2023.
16. W niedzielę, 6 listopada po Mszy św. o godz. 13.00, spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii św.
17. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.
18. Dziękuję serdecznie za złożoną bezimienną ofiarę na rzecz prac gospodarczych w parafii w wysokości 100 zł.

    Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review