Ogłoszenia 27.11.2022 - I Niedziela Adwentu

1. Adwent, który dziś rozpoczynamy, pozwala nam duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. Kościół zaprasza nas w tym okresie do podjęcia ważnych i pomocnych praktyk pomagające we wzroście duchowym, a są to: roraty, rekolekcje oraz jałmużna adwentowa.

2. W naszym kościele Msze św. roratnie, w dni powszednie, będą sprawowane codziennie o godz. 6.30. Poprzedzone będą śpiewaniem Godzinek do NMP. Na roraty przynosimy lampiony.

3. Caritas parafialny rozpoczyna dzisiaj akcję pod nazwą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na ten cel będzie rozprowadzał świece wigilijne. Będzie miał również Torby miłosierdzia na pomoc dla najuboższych oraz kalendarze adwentowe.

4. Parafialne rekolekcje rozpoczną się III niedzielą Adwentu 11. grudnia i będą trwały do wtorku włącznie. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. Naszym adwentowym rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Jakub Kozak - Dyrektor Studium Życia Rodzinnego oraz duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

5. Pobłogosławione dzisiaj opłatki wigilijne można będzie nabywać przez cały Adwent. Opłatki pochodzą z wypieku klasztoru sióstr Sakramentek. W ten sposób przyczyniamy się do funkcjonowania tej wspólnoty modlitwy. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

6. Od dzisiaj, przez 3 kolejne tygodnie, po Mszy św. o godz. 10.15 będą w naszej parafii głoszone katechezy dla Rodziców i Chrzestnych obowiązujące w naszej Diecezji przy chrzcie dzieci.

7. W dniu jutrzejszym (poniedziałek) o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej Kodeńskiej spotkanie wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

8. W tym tygodni przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

9. Również w czwartek o godz. 17.15 Spotkanie dla kandydatów i ministrantów młodszych.

10. W I piątek miesiąca Msze św. o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej w kaplicy MB Kodeńskiej. Przy okazji poinformuję, iż w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka z naszej parafii będzie sprzedawała Ewangeliarze z rozważaniami na Pisma św. każdy dzień. Mały egzemplarz 15 zł., duży 25 zł.

11. W I sobotę miesiąca o godz. o 8.30 różaniec, potem Msza św. z konferencją formacyjną dla Kół Żywego Różańca, oraz nabożeństwo z błogosławieństwem chorych.

12. W przyszłą sobotę - Męski Różaniec. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze o godz. 7.00, a później przejście z modlitwą różańcową pod  kaplicę Ogińskich. W tym miesiącu mężczyźni nie wejdą do środka, trwają bowiem wewnątrz bardzo zaawansowane prace rewitalizacyjne, polegające również na wzmocnieniu murów kaplicy. Do końca roku mamy czas na sfinalizowanie projektu finansowanego w całości przez Urząd Marszałkowski.

13. Przy okazji ogłoszeń o sprawach gospodarczych chciałbym podziękowań Panom: Mariuszowi Prokopiukowi oraz Sławomirowi Krutys za inicjatywę i naprawę naszych ławek w kościele. Osoby klęczące w ławkach pewnie już doceniły ich ogromną i bezinteresowną pracę stolarską. Stokrotne Bóg zapłać.

14. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

15. Tego dnia, (4 grudnia) po Mszy św. o godz. 13.00, spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii św.
A za dwa tygodnie będzie zaś poświęcenie medalików dla tych dzieci.

16. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczność:
       - † Edward Zamiatała
       - † Janina Zaliwska
       - † Krystyna Parchomiuk
     Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu i modlitwom wstawienniczym Kościoła: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

    Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review