Ogłoszenia 04.12.2022 - II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00, spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii św. A w przyszłym tygodniu dzieci otrzymają od swoich Rodziców poświęcone medaliki.

2. Dziś również w całej Polsce jest prowadzona zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.

3. Po Mszy św. o godz. 10.15 kolejna katecheza z cyklu przygotowującego do chrztu dzieci.

4. Caritas parafialny prowadzi akcję pod nazwą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na ten cel rozprowadza świece wigilijne.

5. Zapraszam serdecznie na Msze św. roratnie. W dni powszednie, są one sprawowane codziennie o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony.

6. Na stoliku przy ołtarzu są już pobłogosławione opłatki wigilijne. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

7. W poniedziałek o 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
    
8. W środę po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego.

9. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o 6.30, 9.00, 16.00 i o 18.00.

10. Również w czwartek o godz. 17.15 spotkanie dla kandydatów i ministrantów młodszych.

11. W piątek o godz. 17.15 spotkanie ministrantów starszych i lektorów.

12. Od przyszłego piątku chciałbym Was zaprosić na nowy projekt duszpasterski związany z całodniowym wystawieniem Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Boli mnie, że mamy w Polsce w ciągu dnia pozamykane kościoły. Po konsultacjach z ruchami i wspólnotami z naszej parafii w każdy piątek będzie otwarty kościół i wystawiony Najświętszy Sakrament. Mamy w kościele monitoring, a osoby głównie z Kółek Różańcowych zapisały się na dyżury adoracyjne od porannej Mszy św., aż do wieczorowej. Zapraszam wszystkich w tym czasie na osobistą adorację.

13. Parafialne rekolekcje rozpoczną się za tydzień, w III niedzielę Adwentu (11. grudnia) i będą trwały do wtorku włącznie. Spowiednicy będą posługiwać głównie w poniedziałek i wtorek. Naszym adwentowym rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Jakub Kozak - Dyrektor Studium Życia Rodzinnego oraz duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

14. Świetlica Profilaktyczno - Wychowawcza Caritas działającej przy naszej Parafii serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz dekoracji i ozdób bożonarodzeniowych. Będą to prace własnoręcznie wykonane przez dzieci i wychowawców Świetlicy. Zachęcamy do takiej formy wsparcia tej placówki.

15. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczność:
        - † Barbara Zacharczuk
   Polećmy ją Bożemu miłosierdziu i modlitwom wstawienniczym Kościoła: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review