Ogłoszenia 11.12.2022 - III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje. Będą one trwały do wtorku włącznie. Msze święte w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30; 9.00; 15.00; 16.15 i 18.00. Spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed Mszą św.

2. Tydzień temu do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zostało zebrane 2 810 zł. Bóg zapłać za tę pomoc dla Ukrainy. Przy okazji informuję, że Duszpasterstwo Młodzieży w Siedlcach przygotowuje świąteczny transport humanitarny na Ukrainę. W związku z tym wolontariusze zwracają się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie tej inicjatywy i przekazywanie darów, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia dotrą do potrzebujących. Zbierana jest żywność, słodycze, kosmetyki, środki czystości, latarki, baterie, powerbanki, ubrania. Dary można składać w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach, ul. Brzeska 37 (dawna kaplica par. Ducha Świętego) od środy 14 grudnia do soboty 17 grudnia w godz. 16.00-19.00

3. Gdy jesteśmy przy temacie pomocy to serdecznie dziękuję w imieniu Zespołu Charytatywnego Caritas przy naszej parafii druhom harcerzom za pomoc i zorganizowanie zbiórki żywności. Uczestniczyły w nich 11 Drużyna ZHR "Gniazdo"; 12 ZHP "Kawaleria"; 70 ZHP "Nienudni"; 106 ZHP "Błękitna Szóstka"; 6 ZHP "Riff" Siedlce oraz rodzice harcerzy. Pozyskano łącznie 596 kg artykułów spożywczych, które będą 19.12 przekazane 90 osobom ubogim i chorym. Bóg zapłać!

4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na ogrzewanie kościoła oraz za indywidualne wpłaty na konto parafialne przeznaczone na ten cel.

5. Dziękuję też serdecznie Panom: Piotrowi Głuchowskiemu, Mirosławowi Rzewuskiemu, Krzysztofowi Malczukowi, Wiesławowi Grochowskiemu, Markowi Lipińskiemu za inicjatywę odrestaurowania naszego baldachimu procesyjnego. Zrobili to rewelacyjnie. I za to też, że zrobili to bezinteresownie.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 10.15 ostatnia katecheza z cyklu przygotowującego do chrztu dzieci.

7. Zapraszam serdecznie na Msze św. roratnie. W dni powszednie, są one sprawowane codziennie o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony.

8. Na stoliku przy ołtarzu są już pobłogosławione opłatki wigilijne. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

9. W piątek, całodzienne wystawienie Najświętszego. Cieszę się, że tak wiele osób bierze udział w tej inicjatywie.

10. W przyszłą sobotę chcemy przed Świętami odwiedzić chorych i udzielić im sakramentów. Wyjazd księży około 9.00. Zapisy chorych w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę Pokutny Marsz Różańcowy. Początek o godz. 14.00 przy pomniku Jana Pawła II.

12. Świetlica Profilaktyczno - Wychowawcza Caritas działającej przy naszej Parafii serdecznie zaprasza dziś na kiermasz dekoracji i ozdób bożonarodzeniowych.

13. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczność:
       - † Jerzy Grabowski
   Polećmy go Bożemu miłosierdziu i modlitwom wstawienniczym Kościoła: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


   Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review