Ogłoszenia 12.02.2023 - VI Niedziela Zwykła

1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Zostało zebrane na ten cel 10 550 zł. Bóg zapłać.

2. W kwestiach gospodarczych chciałbym poinformować, iż został już rozliczony zeszłoroczny projekt na remont wnętrza kaplicy Ogińskiej i złożony nowy do Urzędu Marszałkowskiego związany z końcowymi pracami, ponowną instalacją wyremontowanych już organów, jak też rewitalizacją ogrodzenia. W ostatnim czasie został też przeprowadzony ze środków parafialnych remont drewnianego chóru w kaplicy. Jest także przygotowywana dokumentacja w związku ze staraniem o pozyskanie funduszy zewnętrznych na prace konserwatorskie dotyczące znajdującego się w ołtarzu kaplicy obrazu Tokarskiego: "Chrystus niosący krzyż" oraz antepedium ołtarzowego, które według miejscowej legendy miała wyhaftować własnoręcznie sama księżna Ogińska. To ważne zabytki dla Siedlec.

3. Chciałbym także poinformować, iż z przyczyn obiektywnych rozwiązałem umowę o pracę z Panem Piotrem Woźniakiem dotychczasowym organistą.

4. Przed nami Wielki Post. W pierwsze trzy niedziele Wielkiego Postu będą głoszone katechezy dla rodziców i chrzestnych obowiązujące w naszej diecezji przy chrzcie dziecka. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczność:
  - † Irena Oknińska
  - † Antoni Krasuski
  - † Waldemar Ukleja

Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu i modlitwom wstawienniczym Kościoła: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

     Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review