Ogłoszenia 19.02.2023 - VII Niedziela Zwykła

1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Zostało zebrane 6 610 zł. oraz 5 euro. Bóg zapłać.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. To czas pokuty i nawrócenia. W Środę Popielcową wszystkich wiernych, od 18 do 60 roku życia, obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00.

3. Zapraszam na piękne, polskie, tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, kazania pasyjne oraz rekolekcje. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15. W niedziele o godz. 17.15 Gorzkie Żale wraz z głoszonymi specjalnie kazaniami pasyjnymi. Rekolekcje parafialne odbędą się V niedzielę Wielkiego Postu.

4. W najbliższy piątek, 24 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00, kolejna adoracja z modlitwą uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Chcemy przez to spotkanie wejść w czas Wielkiego Postu i doświadczyć obecności Pan Jezusa Miłosiernego, który pokazuje zawsze Miłość Dobrego Ojca. Hasło spotkania to: "Powrót do Galilei".

5. W sobotę o 18.00 comiesięczna Msza za Ojczyznę.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. (Komunikat do przeczytania na Mszy). Tego dnia również Różaniec Pokutny  w intencji Ojczyzny ulicami Siedlec. Szczegóły na plakacie.

7. W pierwsze trzy niedziele Wielkiego Postu będą wygłoszone katechezy dla rodziców i chrzestnych obowiązujące w naszej diecezji przy chrzcie dziecka. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

8. 28 lutego o 19.00 NoveKino Siedlce ramach Filmowych Rekolekcji zaprasza Państwa do obejrzenia filmu o św. Józefie pt: "Opiekun".

9. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczność:
             - † Barbara Krasuska
             - † Eugenia Kosmalska

Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu i modlitwom wstawienniczym Kościoła: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

     Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review