Ogłoszenia 26.03.2023 - V Niedziela Wielkiego Postu


1. Serdecznie dziękuję ks. Michałowi Chromińskiemu za piękne, ciekawe i oparte na własnym głębokim doświadczeniu wiary rekolekcje. Życzymy by dobry Bóg  błogosławił i pomagał w  dalszej pracy misyjnej.  

2. Powitanie nowego Organisty w naszej wspólnocie parafialnej.

3. Dziękuję serdecznie Panom, a było ich kilkunastu za pracę przy remoncie salek. Nie chcieli bym czytał ich nazwisk, ale jestem im bardzo wdzięczny. Niektórzy pracowali jeden dzień. niektórzy dwa, niektórzy trzy. Kawał dobrej roboty. Niech Pan Bóg za to Wam, Waszym bliskim błogosławi.

4. Na ogrzewanie kościoła zostało zebrane w ostatnią niedzielę 10 880 zł. Przyszła taca przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Skoro jestem przy podziękowaniach, to dziękuję jeszcze Panu Sławomirowi i Pani Małgorzacie za przekazanie na rzecz scholii młodzieżowej bardzo dobrej gitary elektrycznej i wzmacniacza. Wierzę, że przysłużą się "większej chwale Bożej".

6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dorosłej grupy ministrantów, a w sobotę o 9.00 spotkanie młodszych ministrantów.

7. W sobotę około godz. 10.00 udamy się do chorych. Zapisy w zakrystii.

8. Przyszła niedziela w liturgii Kościoła to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, otwiera obchód Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm w naszej świątyni podczas każdej Mszy Św. Wieczorem zaś o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta z Katedry do par. Św. Józefa. Serdecznie wszystkich zapraszam.

9. Dziś  marsz różańcowy  intencji Ojczyzny i obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Traktujemy go jak "biały marsz" Początek o godz. 14.00 przy pomniku JP II, a zakończenie w katedrze.

10. 31 marca, piątek, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie modlitewne, którego tematem będzie uwielbienie krzyża Pana Jezusa, na którym nasz Pan obdarzył nas zbawieniem.

11. 1 kwietnia, sobota, o godz. 11.00 spotkanie modlitewno - formacyjne dla rodziców Dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

12. 1 kwietnia (sobota) w katedrze po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00 zostanie przedstawiona Droga Krzyżowa z muzyką organową Marcela Dupre (marsela Dipre) i teksami Paula Claudela.

13. Dzieci i Rodzice z Katolickiej Szkoły Podstawowej przygotowali piękny spektakl pt.: "Pasja Jezusa Chrystusa". Bedzie go można obejrzeć w dn.
3-5 kwietnia w CKiS. Szczegóły na plakacie.

14. Zespół Caritas rozprowadza Baranki Paschalne oraz ręcznie robione świece - Paschaliki - na stół wielkanocny. W ten sposób pomagamy Kościołowi w działalności dobroczynnej i spełniamy powinność wielkopolskiej jałmużny.

15. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.

16. W ostatnim tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
          † Wanda Małas
          † Tomasz Gadomski

    Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review