Ogłoszenia 23.04.2023 - III Niedziela Wielkanocy

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest hasło: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana.
2. W poniedziałek obchodzimy liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
3. We wtorek (25.04) o 19.00 NoveKino Siedlce w ramach Filmowych Rekolekcji zaprasza Państwa do obejrzenia filmu pt: "Prawdziwe życie aniołów".
4. W środę bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego.
5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00 z racji ostatniego piątku miesiąca kolejne spotkanie z modlitwą uwielbienia. Będzie ona w klimacie radosnego okresu wielkanocnego. Towarzyszyć będziemy Panu Jezusowi i uczniom w drodze do Emaus. Na to spotkanie zapraszamy szczególnie tegorocznych maturzystów wraz z ich rodzicami i nauczycielami. Modlić się będziemy o światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz rozeznawania przez nich drogi życiowej.
6. W sobotę (ostatnia sobota miesiąca) o godz. 18.00 kolejna Msza św. w intencji Ojczyzny.
7. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza rozpocznie się tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Taca przeznaczona na potrzeby WSD w Siedlcach.
8. Tego dnia również Pokutny Marsz Różańcowy. Początek o godz. 14.00 przy pomniku Jana Pawła II.
9. W związku ze zbliżającym się naszym odpustem ku czci św. Stanisława, organizujemy parafialną dwudniową pielgrzymkę autokarową do Krakowa oraz Sanktuarium Pasyjno- Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona w dniach 20 – 21 maja br.. Zapisy u ks. Sebastiana do 7 maja. Szczegóły w zakrystii.
10. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczność:
    - † Marianna Krasuska
    - † Janusz Krempiec
    - † Przemysław Dobrowolski
    - † Kazimierz Makaruk
Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu i modlitwom wstawienniczym Kościoła: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review