Ogłoszenia 14.05.2023 - VI Niedziela Wielkanocy

1. Codziennie w czasie nabożeństwa majowego (godz. 17.30) jest odmawiana nowenna przygotowująca młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakrament ten przyjmą młodzi ludzie dnia 22 maja (poniedziałek) z rąk ks. Bp Kazimierza Gurdy - Ordynariusza Diecezji Siedleckiej. W tym tygodniu spotkania przygotowujące do tej uroczystości odbędą się w: poniedziałek, środa i czwartek bezpośrednio po Mszy św.

2. Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do grobu św. Stanisława w Krakowie w sobotę, o godz. 5.00 z parkingu przy NoveKino w Siedlcach. Powrót w niedzielę, w godzinach nocnych. Osoby jadący proszę, aby dostarczyły numer pesel do ks. Sebastiana, który jest potrzebny do ubezpieczenia.

3. Spotkanie dzieci klas III przed I Komunią św. odbędą się 23 (wtorek) i 26 (piątek) maja po Mszy św. o 18.00.

4. Rocznica I Komunii św. dzieci klas czwartych odbędzie się w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w niedzielę 28 maja na Mszy św. o godz. 10.15. Spotkanie dzieci i rodziców we środę, 24 maja po Mszy św. o 18.00.

5. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina:

    Drodzy Diecezjanie!
„Córka Obietnicy” to hasło VIII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę 28 maja br. Świat i Kościół potrzebują mądrych, odważnych i świętych kobiet, dlatego w tym szczególnym miejscu – w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie – pragniemy doświadczać miłości i wierności Boga, który prowadzi życie człowieka. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: mamy wraz córkami, babcie z ich wnuczkami. Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o przekazanie informacji o pielgrzymce w ramach ogłoszeń duszpasterskich i zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.
                                                                                                                                                                Bp Siedlecki Kazimierz Gurda

6. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, 10 września 2023 r. odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów. Uroczystości planowane są w Markowej, w miejscu ich męczeńskiej śmierci. Prawdopodobnie z naszego dekanatu będzie organizowany autokar. Gdyby ktoś z Państwa pragnął wziąć udział w tym wydarzeniu (grupowo czy indywidualnie) prosimy o zgłoszenie, by zarezerwować karty wstępu do sektorów.

7. 16 maja o godz. 19.00 w ramach Rekolekcji Filmowych w NoveKino będzie wyświetlany film pt: "MATUSIA" o siostrze Matyldzie Getter ratującej żydowskie dzieci podczas II wojny światowej.

10. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
       - † Helena Waszczuk

Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu i modlitwom wstawienniczym Kościoła: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

      Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review